Pierwsza w Polsce metoda coachingu oparta o tzw. triadę: symbolu, piasku i przestrzeni.

Myślenie obrazami jest obecne w nas już przed nabyciem umiejętności wyrażania się słowami i pozostaje naszą umiejętnością przez całe życie.

To niezwykłe połączenie pracy z symbolem, piaskiem i przestrzenią daje wglądy, które często są niedostępne w standardowej rozmowie coachingowej!

Klient nie jest przyparty do muru, schodzi ciśnienie z klienta, czuje się bezpieczniej, ma większą intymność dzięki sesjom, jest bardziej otwarty i rozmowa z drugą osobą nie jest taka konfrontacyjna i dzięki temu jest bardziej efektywna.

 

 PIASKOWNICA:

 

 

 

Wewnętrzny nastrój klienta przedstawiony jest w ukształtowaniu obrazu w piaskownicy, w doborze symboli w postaci figurek, w rozmieszczeniu wszystkich elementów w przestrzeni.

 

Zabawa w piasku, z różnego rodzaju akcesoriami w postaci patyków, kamieni towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Ludzie już w czasach pradawnych rysowali, kreślili, tworzyli obrazy na piasku, budowali, lepili. Skoro nasi praprzodkowie zostawiali swoje dziedzictwo w postaci malowideł skalnych, aż trudno uwierzyć żeby obojętnie mieli przechodzić obok możliwości jakie dawał im piasek. Autorka Estelle Weinrib w swojej książce „Images of the Self” z roku 1983 opisuje jak Indianie Navaho wykorzystywali układanie w piasku w trakcie swoich rytuałów leczenia.

 

Do dziś też przetrwała w sztuce buddyjskiej praktyka usypywania z barwnego piasku mandali, a następnie niszczenia jej. Uważa się tę czynność za rodzaj medytacji i formy ukazania ulotności naszego istnienia.

FIGURKI W PRZESTRZENI:

 

 

Praca z wykorzystaniem symboli w postaci figurek i różnych innych przedmiotów, które ustawia się w przestrzeni, jest bardzo głęboka. Nie wymaga od klienta żadnego przygotowania, odwołuje się do dziecięcej części naszej osobowości, kojarzy się z zabawą.

 

Kiedy posługujemy się symbolami jesteśmy w stanie zobaczyć daną sytuację z innej perspektywy, w trójwymiarze.
Otwiera się przestrzeń dla rozwoju, dla nowych odczuć i nowego spojrzenia na daną sytuację.
Możemy spróbować inaczej zorganizować naszą przestrzeń, tak, aby była optymalna. To najczęściej początek zmian w rzeczywistym  naszym życiu.

 

Figurki mogą być wykorzystane zarówno w pracy coachingowej, jak i czysto intelektualnej nad poszukiwaniem rozwiązania dla konkretnego problemu/projektu, pomagają podjąć decyzję, pokazują inną perspektywę.

Najbliższe planowane edycje Szkolenia Certyfikującego w metodzie Coaching w Piaskownicy (Sandplay Coaching) poziom Basic i poziom zaawansowany online (Zoom):

Szkolenie podstawowe Sandplay Coaching (poziom Basic):

Zjazd 1 (sobota i niedziela po 4h): 2 - 3 marca  2024

Zjazd 2 (sobota i niedziela po 4h): 13 - 14 kwietnia 2024

Zjazd 3 (sobota 4h):  11 maja 2024

Koszt uczestnictwa 3000zł brutto.

Szkolenie zaawansowane Sandplay Coaching:

Zjazd 1 (sobota i niedziela):  11 - 12 listopada 2023

Zjazd 2 (sobota i niedziela):  16 - 17 grudnia 2023

Koszt uczestnictwa 3000zł brutto.

Aby zapytać o najbliższą edycję warsztatów zadzwoń pod nr. tel. 535 435 066, wyślij maila na adres coach@agnieszkabloch.pl